top of page
איך להעלות את ערך הדירה

איך להעלות את ערך הדירה

מומחים לנדל"ן בפתח תקווה ממליצים

1. עושים רמונט

אחת הדרכים הוותיקות להעלאת את ערך הדירה היא לשפץ. מטרת השיפוץ בדרך כלל חידוש: כלומר, להביא את הדירה למצב עכשווי. מומלץ להחליף צנרת מים וביוב ישנה, ומאד חשוב להחליף את השירותים והמקלחת. גם תריסים, חלונות ודלתות כדאי לשדרג או לתקן, כי הם מאד משפיעים על האווירה בדירה. כדאי להשקיע בטוב טעם, אך לבחור בסגנון מתון ומקובל – אם הסגנון יהיה נועז או מיוחד מדי, הרי שהוא לא יקסום למרבית הלקוחות הפוטנציאליים, דבר שיקשה על מכירת הדירה.

2. מה שצבע יכול לעשות

לא תמיד נדרש שיפוץ בדירה. לעיתים, אפשר להסתפק בקוסמטיקה קלה. צביעה של הדירה עם מחשבה על אופיו של כל חדר וחדר, יעשו לדירה פלאים. גם תאורה נכונה עכשווית ומשוקעת ידגישו את יופייה של הדירה, ויעלו את ערכה. לצורך כך, מומלץ להתייעץ עם אדריכל, מעצב פנים ומעצב תאורה.

3. מוסיפים חדרים

גם בחסות הפונקציונאליות, ניתן לשדרג במאוד את הדירה. היום בעידן הגבס, ממש לא בעיה להוסיף חדר או חצי חדר, נישה לבגדים, או מחסן לכביסה. שינוי שכזה עשוי לקסום להרבה אנשים, ובמקרים רבים גם להתבטא בתוספת לערך הדירה. חדר נוסף שאפשר להוסיף במידה ואין התנגדות של השכנים הוא ממ"ד (במידה ואין בדירה כזה), וגם הוא מן הסתם ישדרג את שווי הדירה.

4. מרצפות ופרקטים

תמורת השקעה יחסית לא גבוהה של אלפי עד עשרות אלפי שקלים, ניתן לשדרג את הדירה, ע"י טיפול ברצפה. דרך אחת פופולארית היא להחליף את הרצפות הקיימות, בייחוד אם הללו ישנות וקטנות, או שחוקות. נהוג לרצף במרצפות חדשות גדולות מעל הריצוף הקיים. שיטה נוספת היא לכסות בפרקט חדרים אחדים מהדירה, התוצאה תעניק רושם מהודר ונאה, בניחוח אירופאי. ובקיצור: גם מרצפות וגם פרקט עשויים להגדיל במאד את האטרקטיביות של הדירה, וגם להעלות את ערכה הכספי.

5. בזכות הבלקון 

מי לא אוהב מרפסת? כידוע לכם, הפריט המבני הזה הפך למבוקש מאד בדירות רבות בישראל, ולמרות שמרפסות רבות הן זעירות בשטחן וכבר הפכו מזמן למחסן, הרי שהן מוסיפות לאטרקטיביות של הדירה. בהתאם לחוקי הבנייה ולאישורים המקובלים, ניתן להוסיף לדירה הקיימת מרפסת ששטחה 12 עד 14 מ"ר. הוספת מרפסת עשויה להגדיל את ערך הדירה ב-10 עד 15% - לא רע, בוודאי ביחס לעלות הבנייה והאישורים. אגב, מרפסות חופפות – כלומר, מרפסת אחת מעל אחרת, אהודות ומבוקשות יותר ממרפסות 'קופצות' – כלומר כאלה שאינן בנויות האחת מעל השנייה, ואשר לעיתים יוצרות מצב של חוסר פרטיות לשכנים.

6. תמ"א 38

לא מעט דירות ישנות ומתפוררות ממש מחכות שישפצו אותן. ומסתבר, שכעת ניתן לבצע זאת בעזרת עלות לא רבה ובחסות החוק, ולהשביח אגב כך את הנכס. המדובר בתמ"א 38, חוק חדש יחסית, שמעניק לבתים משותפים שנבנו לפני 1980 תוספות זכויות בנייה, מתוך כוונה שהמבנים ישופצו ויחוזקו בפני רעידות אדמה. תמורת עשרות אלפי שקלים ניתן לשפץ לגמרי את הדירה הישנה וגם להוסיף חדר, ולהרחיבה עד לשטח של 140 מ"ר (מבלי לשלם מס השבחה). התוצאה הרבה יותר ממשתלמת, ועשויה להשביח את הדירה במאות אלפי שקלים.

7. יש חנייה?

לא בכל מקום ניתן לחנות. תחשבו על ערים גדולות וצפופות – בייחוד על אזורים וותיקים שבהם החנייה משולה לזהב. מה עושים? מקווים לטוב, אבל יש עוד דרך: במידת האפשר, מוסיפים מקום חנייה, וגם אם יש כבר מקום חנייה אחד, רוכשים מקום חנייה נוסף, ואם אפשר מקרים את החנייה. חנייה טובה לדירה יכולה להניב עד 10% לשווי הדירה.

8. אמבטיה או ג'קוזי? 

לכאורה, ג'קוזי היא בסך הכל אמבטיה מעוצבת, שיודעת להזרים בועות נעימות, בעוצמה כזו או אחרת. אבל, מסתבר שאם יש בדירה ג'קוזי, ערכה עשוי לעלות. פעם, התקינו ג'קוזי במקום אמבטיה. כיום, יותר ויותר דיירים מתקינים בגינה או במרפסת הבית שלהם ג'קוזי, ותחשבו איזה אפקט יש לעניין, אם המרפסת צופה לנוף מרהיב, למשל. ואגב, גם בריכה מן הסתם, עשויה לקרוץ לרוכשים פוטנציאליים.

9. בית חכם

לא רק אנשי האלפיון העליון: כיום יותר ויותר דיירים בונים לעצמם בית חכם, עם תכנון וביצוע חכמים לתפעול וחיסכון בחשמל, מחשוב ומולטימדיה והרבה אופי. זה לא זול ומאד אישי בצרכים הספציפיים, אבל בית חכם ללא ספק מעלה את ערך הדירה ומקנה לדרים בה פינוק וסטייל של המאה ה-22

10. גם השכנים בעניין

יש גם גורמים נוספים שעשויים להשפיע מאד על עליית ערך הדירה, אך הם קשורים לא רק לבעל הדירה אלא גם לשכניו. הראשון הוא חדר המדרגות ורחבת הכניסה לבניין. המדובר בכרטיס הכניסה לבניין כולו, ולכן צביעה, ריצוף, שיפוץ מדרגות ומעקות והתקנת דלת כניסה חדשה ואף תאי דואר מודרניים, יכולה לשדרג במאד, במיוחד בניינים ישנים. 
פריט נוסף וטריביאלי בבנייני מגורים בעלי שלוש קומות ויותר, היא מעלית. מן הסתם, דירות שממוקמות בקומה גבוהה ללא מעלית, סובלות מביקוש נמוך מאד וממחירים בהתאם. מה עושים? מתקינים מעלית משותפת, בעלות של בערך 20 אלף שקל לדירה. סכום לא מאד גבוה, אם מודעים לערך העצום שהמעלית מוסיפה לכל הבניין, ובייחוד לקומות הגבוהות.

11. השתמשו במתווך

המתווך הינו איש מקצוע אשר יודע לשווק את הנכס באופן הנכון, להשביח אותו בהתאם ולהוציא את המחיר הטוב ביותר עבורכם.

שימו לב כי המתווך עבר הכשרה מקצועית וברשותו רישיון מתווך במקרקעין.

תמחור דירה למכירה בפתח תקווה

רשימת נכסים שנמכרו לאחרונה בפתח תקווה

איך להעלות את ערך הדירה
bottom of page