שכונות מומלצות בפתח תקווה

איפה הכי כדאי לגור

1. במקום ראשון - כפר גנים
כפר גנים הינה שכונה חדשה הבנויה ברובה מבניינים בני 8-9 קומות, מאופיינת באוכלוסיה ממעמד סוציו-אקונומי בינוני-גבוה - חילונית ודתית. תושבי השכונה נהנים ממוסדות חינוך ומרכזי קניות בתחום השכונה ובקרבתה, כמו גם מנגישות טובה לכביש 471. הקמת השכונה עודנה נמשכת, ואיתה גם הקמתם הצפויה של מבני ציבור וגנים נוספים.

תתי שכונות: כפר גנים א', כפר גנים ב', כפר גנים ג'

2. במקום שני - נווה גן

נווה גן היא שכונה חדשה יחסית, שהוקמה בסוף שנות ה-90 כשכונה עם בנייה לגובה מתון של עד 8-9 קומות. בשנים האחרונות היא מתאפיינת בבנייה רוויה מואצת לגובה רב (16 קומות ומעלה). אופייה של השכונה דומה לשכונות החדשות עמן היא גובלת – אם המושבות החדשה והוותיקה, כאשר מרבית האוכלוסייה מורכבת ממשפחות צעירות עם ילדים קטנים. עם זאת, נווה גן נהנית ממיקום מרכזי יותר ומקרבה רגלית לפארק הגדול של פתח תקווה ולקניון הגדול. עד לשנים האחרונות נאלצו התושבים בשכונה להסתדר ללא תשתיות שכונתיות בתחומי חינוך וקהילה. בשנים האחרונות מורגש שיפור בתחום זה, כאשר כחלק מהפיתוח המואץ של השכונה, מתוכננת בניה והרחבה של הפארקים בתחומה ושדרוג אפשרויות הגישה הרגלית אל מחוצה לה. יחד עם זאת, עדיין מורגש חוסר בהקצאה ופיתוח של תשתיות שונות, כגון ספריה ציבורית, מרכז מסחרי שכונתי ועוד.

3. במקום שלישי - אם המושבות

אם המושבות (או הדר המושבות) הינה שכונה שהוקמה בצפון העיר פתח תקווה. השכונה הבנויה ברובה מבניינים בני 9-23 קומות, מאופיינת בעיקר באוכלוסיה חילונית ממעמד סוציו-אקונומי בינוני-גבוה, ובה משפחות צעירות רבות. התושבים נהנים ממוסדות חינוך ומרכזי קניות בתחום השכונה, אך עדיין נאלצים להתמודד עם בעיות האופייניות לשכונה בהקמה, דוגמת מחסור מסוים במבני ציבור ותשתיות. ניכרת מעורבות פעילה של תושבי אם המושבות הן בקידום איכות החיים בשכונה והן בעידוד מסגרות חברתיות-קהילתיות.

תתי שכונות: אם המושבות החדשה, אם המושבות הותיקה

4. במקום רביעי - המרכז השקט

המרכז השקט (מרכז העיר דרום) מתפרס מרחוב שפירא מערבה עד רחוב הנשיאים וטרומפלדור ומרחוב פרקנפורטר דרומה עד רחוב פינס. נחשב לאזור שקט עם צפיפות אוכלוסין נמוכה יחסית לאזורים אחרים, האזור קרוב למרכז העיר יחד עם זאת רחוק מהרעש ושקט מאוד. המרכז השקט מאופיין בבנייה ישנה ובבניינים נמוכים בני 3-6. 

5. במקום חמישי - רמת ורבר

שכונת רמת ורבר מקיפה היום את מרבית השטח הבנוי במערב העיר. בתחומי השכונה כ-22000 תושבים. השטח עליו הוקמה שכונת רמת-ורבר היה פרדס וגן עצי-פרי של ליאו וייס. אחד היתרונות של השכונה הוא הפארק במרכזה והקרבה למוסדות תרבות ופנאי. בעתיד תיפתח בקרבת השכונה תחנת רכבת קלה במסגרת הקו האדום.

מחירי דירות בפתח תקווה לפי שכונה

דירת 4 חדרים באנה פרנק 11

דירת 4 חדרים באנה פרנק 11

בקוביה הכי מבוקשת במרכז השקט ,
ברחוב אנה פרנק 11 (בי"ח השרון) פתח תקווה
דירת 4 חד' בבניין חדיש בן 12 שנים בלבד

לפרטים

דירת 4 חדרים במאירוב 2

דירת 4 חדרים במאירוב 2

דירה עורפית ושקטה עם נוף ירוק פשוט לבוא, לראות ולהתאהב!

לפרטים

מיני פנטהאוז 6 חדרים ברחוב בן צבי 25

מיני פנטהאוז 6 חדרים ברחוב בן צבי 25

מיני פנטהאוז 6 חדרים שהוסבה ל-5 עם נוף עוצר נשימה

לפרטים

דירת 4 חדרים ברוטשילד 121

דירת 4 חדרים ברוטשילד 121

רוטשילד במספרים הגבוהים
דירת 4 חדרים מרווחת ומוארת
3 כיווני אוויר נוף פתוחלפרטים

דירת 4 חדרים בתבורי 10

דירת 4 חדרים בתבורי 10

דירת 4 חדרים מרפסת שמש ממ"ד 2 חניות בחניון תת קרקעי

לפרטים

דירת 4.5 חדרים בעזריאל 19

דירת 4.5 חדרים בעזריאל 19

דירת 4.5 חדרים בשכונת נווה דקלים המבוקשת 118 מ"ר, 2 מרפסות שמש ממד ומחסן

לפרטים
שכונות מומלצות בפתח תקווה